1

Duże okno balkonowe z widokiem na cały ogród to marzenie wielu osób planujących budowę domu. Szklane płaszczyzny sięgające od podłogi po sufit sprawiają, że wnętrze staje się jasne i bardziej przestronne a dom wygląda nowocześnie i elegancko. Maksymalne wymiary okien tarasowych wynikają między innymi ze sposobów otwierania skrzydeł. Najlepiej sprawdzają się tu systemy okienne uchylno-przesuwne PSK lub podnoszono-przesuwne HST. Nowoczesne okna tarasowe mają doskonałe parametry termoizolacyjne. Zarówno w oknach PSK jak i HST stosować można energooszczędne pakiety 3-szybowy

System HST

Solidna konstrukcja

Przy maksymalnej szerokości ościeżnicy w systemie HST powierzchnia okna może wynosić nawet 16 m2.

Prosta obsługa

Otwierając okno HST skrzydło ruchome przesuwamy za skrzydło stałe. Obsługa nie wymaga użycia siły, ponieważ skrzydło porusza się na rolkach po ukrytej w podłodze szynie. Efekt uchylania okna HST uzyskuje się po prostu zatrzymując skrzydło w dowolnym miejscu i opuszczając je za pomocą klamki. praktyczne rozwiązania

Można również wyposażyć okno w napęd, otwieranie i zamykanie za pomocą pilota, a także programowanie wietrzenia. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązania. Istotną zaletą systemu HST jest bardzo niski próg zlicowany z podłogą. Dzięki niemu uzyskujemy przejście do ogrodu, które bez problemu pokonamy np. wózkiem.

System PSK

2

Solidna konstrukcja

System PSK umożliwia konstruowanie okien o szerokości przekraczającej 3 m i powierzchni do 8 m2.

Prosta obsługa

Otwierając okno w systemie PSK najpierw uchylamy i odsuwamy skrzydło od progu, a następnie przesuwamy po szynie znajdującej się w prowadnicy w dolnej części ościeżnicy. Takie rozwiązanie zapewnia płynne i bezszelestne przesuwanie nawet bardzo dużych okien. Skrzydło okna w systemie PSK można również pozostawić w położeniu uchylonym w taki sam sposób, jak w tradycyjnych oknach. Ich obsługa jest prosta, mimo dużych wymiarów i ciężaru.

Praktyczne rozwiązania

Konstrukcję można wyposażyć w okucia półautomatyczne, które dodatkowo wspomagają otwieranie i zamykanie okna. Próg okna w systemie PSK nie przekracza 7 cm. Dzięki zastosowaniu systemu przesuwnego, przestrzeń przed oknem jest dostępna.

Atutem obu systemów jest oszczędność miejsca. Przestrzeń przed oknem pozostaje do naszej dyspozycji – stanowi to dużą przewagę nad tradycyjnymi oknami balkonowymi otwierającymi się rozwiernie. Okna uchylno- i podnośno- przesuwne są również stabilniejsze od rozwiernych, gdyż po otwarciu duże skrzydła okienne nie utrzymują się na zawiasach, ale są podparte na całej szerokości. Okna w systemach HST i PSK to najwygodniejsze rozwiązania dla tarasów. Zapewniają także elegancki i nowoczesny wygląd domu.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas! +48 505 996 103

Pomożemy, wyjaśnimy i postaramy się dobrać jak najwłaściwszą ofertę do Twoich potrzeb!